Shopee było nadal na minusie, przy czym skorygowana strata EBITDA zmalała z 638,8 do 495,7 mln dolarów. Strata na rynkach azjatyckich zmniejszyła się o 31 proc. Do 216,8 mln dolarów, a na pozostałych – o 16 proc. Według jego sprawozdania finansowego Sea w trzecim kwartale ub.r. Globalna wartość zamówień na Shopee wzrosła rok do roku z 16,8 do 19,1 mld dolarów. Bez uwzględnienia zmian kursów walut dynamika sięgnęła 21 proc.
„Z żalem informujemy, że platforma Shopee Polska kończy działalność. Godz.23.39 możliwość składania nowych zamówień za pośrednictwem platformy Shopee Polska zostanie wstrzymana” – czytamy na stronie azjatyckiej platformy sprzedażowej. Azjatycka platforma e-commerce Fundusze ETF – Dlaczego to dobry zasób Shopee ogłosiła nieoczekiwanie, że w piątek 13 stycznia 2023 kończy działalność w Polsce.
Jak wynika z danych Mediapanel Gemius Polska, w listopadzie EUR/USD: Para walutowa testuje średni poziom oporu (2/8) 2022 rokuliczba użytkowników Shopee w Polsce (strona aplikacja) wyniosła ponad10,884 mln osób. Jeszcze w grudniu dyrektor działu business development ShopeePoland Michał Tykarski opowiadało planach rozwoju platformy w 2023 r. Tym bardziej decyzja o zakończeniu działalnościw Polsce wydaje się niespodziewana. Shopee, czyli singapurska platforma e-commerce wydała dzisiaj bardzo zaskakujący komunikat.
Plan ma pozwolić mieszkańcom UE i unijnym przedsiębiorcom obniżyć rachunki za energię nawet o 260 miliardów euro rocznie do 2040 roku. W styczniu wzrosła wartość i liczba pożyczek, udzielonych przez firmy pożyczkowe. Więcej i o większej wartości udzielonych zostało pożyczek celowych, przeznaczonych na konkretne zakupy, a także pożyczek gotówkowych – podało w środę Biuro Informacji Kredytowej.
Wszystkie osoby dotknięte zmianami będą objęte wsparciem ze strony firmy – podkreśliła w oświadczeniu firmy przesłanym Wirtualnemedia.pl. Dodano, że zamówienia złożone do tego terminu zostaną zrealizowane standardowo. Shopee to azjatycka platforma e-commerce, która rozpoczęła swoją działalność w Polsce we wrześniu 2021 roku. Wiele osób kojarzy sklep z popularną reklamą, której charakterystyczna melodia długo nie mogła opuścić głów potencjalnych klientów. Agresywna kampania promocyjna najwyraźniej nie przyniosła oczekiwanych efektów i choć inwestorzy wiązali spore nadzieje z rynkiem Europy centralnej, na stronie sklepu pojawił się komunikat o jego zamknięciu.
Na polskim rynku działała od jesieni 2021 roku. Dzięki intensywnym działaniom marketingowym Shopee szybko wkroczyło do ścisłej czołówki najpopularniejszych platform e-commerce w Polsce. Szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez uprzedniej, wyraźnej zgody Ringier Axel Springer Polska sp. Wyjątek stanowią sytuacje, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Jak poinformowali przedstawiciele Shopee Polska, 13 stycznia popularna platforma wstrzyma w naszym kraju możliwość składania zamówień.
Jednocześnie udział samochodów elektrycznych w rynku osiągnął rekordowy poziom 15 procent. Co interesujące, wykorzystana w Polsce reklama z motywem “Baby shark” była także wykorzystywana na innych rynkach, poza naszym krajem. Patrząc na niemalże natychmiastowy sukces tej platformy marketplace w Polsce informacja o zakończeniu jej działalności jest co najmniej zaskakująca.
Według byłego premiera, obywatele coraz częściej odczuwają skutki drożyzny, a rachunki za codzienne zakupy stają się dla wielu poważnym obciążeniem. Elon Musk zagroził w weekend zwolnieniem pracowników federalnych, jeśli nie odpowiedzą na e-mail z prośbą o przedstawienie swoich osiągnięć zawodowych. Teraz zmienia zdanie i wycofuje się ze swoich zapowiedzi. W poniedziałek miliarder ogłosił, że pracownicy otrzymają kolejną szansę, jeśli zgodzi się na to prezydent Donald Trump. Tymczasem federalni urzędnicy w USA zaktualizowali pozew przeciwko Elonowi Muskowi, oskarżając go o naruszenie przepisów prawa pracy – poinformowała w poniedziałek agencja AP.
To właśnie tam firma widzi “silny długoterminowy potencjał wzrostu”. Z komunikatu Shopee dowiadujemy się, co stanie się z zamówieniami, które zostały już złożone. Od 1 marca zmieni się dyrektor Wydarzenia makro and News – 25 listopada 2020 generalny Unilever – giganta produkującego środki czystości, higieny osobistej i artykuły spożywcze.
Dla Shopee takimi rynkami są te w Azji i Ameryce Łacińskiej, podkreśliła że widzi tam „silny długoterminowy potencjał wzrostu”. Shopee to platforma singapurskiej firmy Sea Shopee, która ruszyła na podbój europejskiego rynku, zaczynając właśnie od Polski. Mają tutaj dużą konkurencję w postaci Allegro, AliExpress i Allegro, zatem tak mocny marketing był konieczny, by wbić się w świadomość klientów. Shopee.pl, czyli polska wersja platformy z Singapuru działa od ok. września 2021 r.
W Ameryce Południowej zamknęło stronę w Argentynie i ograniczyło działalność na kilku innych rynkach, tłumacząc to trudniejszym otoczeniem biznesowym. Polska strona platformy zakupowej Shopee została uruchomionawe wrześniu 2021 roku. W stolicy ruszyło pierwsze biuro firmy wPolsce.
Największy singapurski bank DBS zamierza zredukować zatrudnienie o około czterech tysięcy pracowników. Ma to związek z faktem, że sztuczna inteligencja przejmuje coraz więcej obowiązków wykonywanych do tej pory przez ludzi – informuje portal BBC. Powodem jest ptasia grypa, z powodu której polscy hodowcy musieli wybić około 6 milionów kur niosek. Według Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz Polacy muszą zapomnieć o tegorocznych wielkanocnych promocjach jaj.
Zanotowało 10,88 mln użytkowników, 26 minut i 52 sekundy średniego czasu korzystania oraz 36,64 proc. Więcej odwiedzających miały jedynie Allegro – 21,05 mln i Mediaexpert.pl – 13,5 mln (dane z Mediapanelu). Shopee to platforma zakupowa działająca przede wszystkim we Wschodniej Azji (Singapur,Tajlandia, Indonezja, Wietnam, Filipiny oraz Tajwan) oraz Brazylii. Shopee jestczęścią Sea Ltd, globalnej firmy internetowej notowanej na giełdzie w NowymYorku. Sea prowadzi również działalność w zakresie cyfrowej rozrywki (Garena)oraz cyfrowych usług finansowych (SeaMoney). W ubiegłym roku Shopee zakończyłodziałalność we Francji i Hiszpanii, a Polska pozostawała jego ostatnim europejskim rynkiem.
Okazuje się że po nieco ponad roku od startu działalności nad Wisłą, polska wersja platformy oficjalnie kończy działalność. W polskim oddziale Shopee przeprowadzono spore zwolnienia. Firma tłumaczyła, że to część globalnych redukcji obejmujących mniej niż 10 proc. – Zaistniałe zmiany wynikają z bieżącej strategii Shopee, której celem jest optymalizacja wydajności operacyjnej na poziomie globalnym.